Refinancování hypotéky Refinancování hypotéky Proměňte svou hypotéku... refinancování hypotéky Hypotéka na refinancování .cz - Refinancování hypotéky
Hypoteční kalkulačka - refinancování hypotéky Hypoindex - Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky se vyplatí vždy, když výhody z nové hypotéky budou větší, než náklady na její vyřízení.

Hlavním přínosem refinancování hypotéky je obvykle nižší úroková sazba . Mohou existovat ale i další důvody, proč refinancovat hypotéku. Díky refinancování hypotéky si můžete znovu vybrat parametry své hypotéky. Váš nový úvěr proto může být flexibilnější, levnější, ale může být také například zajištěn jinou nemovitostí nebo o něj můžete žádat s jiným spolužadatelem.

Pokud jste při vyřizování své staré hypotéky dávali jen minimum vlastních prostředků a brali si tzv. „100% hypotéku“, je velice pravděpodobné, že při refinancování hypotéky by nový úvěr, splnil parametry "standardní hypotéky". Úroková sazba by tak byla znatelně nižší. Za uplynulé roky totiž došlo nejen k částečnému splacení úvěru, ale zvláště pokud jste měli delší fixační období, mohla podstatně vzrůst odhadní cena Vaší nemovitosti. Mnohým bankám stačí, pokud poměr úvěru a odhadní ceny je alespoň 85% a refinancováním hypotéky získáte nový úvěr za nesrovnatelně výhodnějších podmínek.

Požaduje-li po Vás stávající banka životní pojištění, pojištění schopnosti splácet úvěr nebo příplatky za služby, které stejně nepoužíváte, lze váš úvěr refinancovat takovou hypotékou, která po Vás tyto výdaje nepožaduje. Je ale dobré mít na paměti, že životní pojištění může v případě tragické události uchránit Vaši rodinu před problémy se splácením, pokud rodina přijde o svého živitele.

Očekáváte mimořádný příjem peněz? Plánujete prodat byt, který je zatížen úvěrem? Banky standardně umožňují bez sankcí splatit hypotéku pouze při konci fixace úrokové sazby. Mimo tento krátký okamžik většinou účtují vysoké sankce (např. 5% z předčasně splacené částky za každý rok do konce fixačního období). Abyste se nestali rukojmím potenciálních kupců, abyste nemuseli spěchat s prodejem a díky tomu abyste neprodali pod cenou, je dobré refinancovat stávající úvěr takovou hypotékou, která Vám umožní kdykoliv úvěr zdarma splatit.

Existují i takové hypotéky, které Vám umožňují zvyšovat a snižovat splátky hypotéky dle Vašich potřeb, či například dočasně zcela přerušit splácení úvěru a některé nové hypotéky nabízejí výhodné pojištění pro případ ztráty zaměstnání. Je ale nutné, abyste svůj stávající úvěr v minulosti řádně spláceli a neměli tak negativní záznam v bankovním registru.


Výše hypotéky (celé koruny):
Doba splatnosti (celé roky):
Úroková sazba (aktuální sazby zde):
Výsledná splátka:

Při refinancování hypotéky je potřeba uvážit související náklady. A to jak finanční, tak časové. Některé banky stále účtují poplatek za vyřízení úvěru či vyžadují znalecký odhad.

Svěříte-li se však do rukou odborníka, vyřídí za Vás veškeré papírování a nabídne Vám refinancování hypotéky za takových podmínek, kdy neplatíte žádné poplatky, odhad, ani nemusíte znovu prokazovat příjmy.

Jméno:
E-mail:
Mobil:
Město:
Vzkaz:
Datum a čas:
Termín schůzky Vám potvrdíme na Vámi zadaný kontakt.
Výše hypotéky (nesplacený zůstatek):
Vaše současná banka:
Sazba nabízená současnou bankou (pokud znáte):
Platil(a) jste vždy řádně své splátky:
Vaše telefonní číslo:
Váš e-mail:
Refinancování hypotéky - hypotéka na refinancování .cz Refinancování hypotéky - hypotéka na refinancování . cz